Deprecated: The behavior of unparenthesized expressions containing both '.' and '+'/'-' will change in PHP 8: '+'/'-' will take a higher precedence in /home2/minimenu/public_html/system/library/microdatapro.php on line 320
Плоскостопість: норма та відхилення, профілактика та можливі наслідки | Minimen
з 10-30 до 19-00

У кошику порожньо!

Плоскостопість: норма та відхилення, профілактика та можливі наслідки

Плоскостопість: норма та відхилення, профілактика та можливі наслідки

2020-08-13 12:06:42   1   3481

Стопа — орган, який відповідає за опору і амортизацію під час ходьби. Виділяють два зводи стопи — поздовжній і поперечний, відповідно і два види плоскостопості. При порушенні розвитку стопи, можуть одночасно проявлятися два види відхилення і це явище називається вальгусною плоскостопістю.

Правильний вигин стопи впливає на згладжування ударів і пом'якшення струсу під час ходьби, захищаючи хребет. Тому важливо вчасно прийти до ортопеда і почати лікування.

Ступеня плоскостопості

Рівень серйозності захворювання визначається ступенем, який може бути:

  • першим;

  • другим;

  • третім.

Перший ступінь називають гнучкою плоскостопістю, яке спостерігається у всіх малюків і не потребує лікування. Другий ступінь супроводжується болем при швидкій ходьбі. Якщо вчасно не почати лікування, то почне розвиватися важка форма. Третій ступінь — найвищий рівень плоскостопості, який проявляється через вроджений дефект.

Основні причини розвитку плоскостопості

Фактор

Область поразки

Рахіт

Кістки й м'язи.

Переломи кісток

Кісточка, п'ята й інші локації стопи.

Поліомієліт

Парез м'язів гомілки і стопи.

Енцефалопатія

Зниження м'язового тонусу.

Плоско-вальгусна стопа

Пальці й п'ята розгорнуті назовні.

Профілактика розвитку плоскостопості у дітей

Боротися з захворюванням, що прогресує, треба під наглядом ортопеда. Якщо після огляду не було виявлено патологій, то лікарі рекомендують проводити профілактичні дії.

  1. Робота з кольоровими олівцями. Батькам потрібно розсипати кольорові олівці й попросити малюка перенести їх з одного місця в інше, не використовуючи рук — тільки пальчики ніг. Щоб зацікавити подібною грою можна засікти час і давати малюкові заохочувальні призи.

  2. Використання рушники. Потрібно розстелити на підлозі рушник і на його край покласти улюблену іграшку малюка. Попросити його дістати іграшку, не використовуючи рук — підтягуючи рушник пальчиками ніг.

  3. Ходьба по спеціальному килимку. Треба розстелити на підлозі килимок з опуклими вкладами й попросити дитину ходити по ньому.

Ще одним важливим пунктом профілактики розвитку плоскостопості — придбання ортопедичного взуття для дитячої ніжки.

Наслідки плоскостопості

Якщо не працювати над запобіганням розвитку захворювання, то виникають сильні болі й набряклість ніг. Запущена плоскостопість порушує ходу, а малюк відчуває втому в ногах, навіть після короткої прогулянки. Далі може початися розвиток хронічних запалень. Не зволікайте з консультацією ортопеда.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті
Рекомендовані товари