Ми працюємо. Надсилаємо взуття Новою поштою, наложкою.
з 10-30 до 19-00

У кошику порожньо!

Зарядка для профілактики та лікування дитячої плоскостопості

Зарядка для профілактики та лікування дитячої плоскостопості

2020-12-10 20:09:20   4   2927

Плоскостопість є досить серйозною проблемою, хоча багато хто і не надає їй особливого значення. При деформації зводу стопи порушуються її амортизаційні функції і під час ходьби всі внутрішні органи піддаються різким поштовхам. В результаті дитина починає швидко втомлюватися, можуть з'являтися болі в ногах, спині, головні болі. Дорослим позбутися плоскостопості майже неможливо, так як деформуються самі кістки. Але ось в дитячому віці все можна виправити, а краще попередити.


Самим дієвим та простим способом профілактики плоскостопості є спеціальна гімнастика. З її допомогою зміцнюються зв'язки та м'язи стоп і гомілок.

Вправ, які підходять для профілактики плоскостопості дуже багато. Ми розповімо Вам про основні з них. Рекомендуємо виконувати їх з дітками разом і в ігровій формі, щоб це було для них розвагою, а не нудним обов'язком. Перш, ніж приступити до гімнастики, рекомендується походити по спеціальному масажному килимку. Це замінить розминку і м'язи стопи будуть добре розігрітими.


Вправи для профілактики і лікування плоскостопості:

  1. У тазик з водою помістити гладкі камінці. Дитина може з ними грати ніжками, намагатися взяти і навіть походити по ним. Тим діткам, які люблять воду, ця вправа дуже сподобається.
  2. «Клишоногий ведмедик» - руки поставити на пояс і ходити на зовнішній стороні стопи. Під час виконання можна додати веселий рик. Це напевно порадує малюка.
  3. «Гусениця» - потрібно рухатися вперед, підтискаючи при цьому пальчики і згинаючи стопи. Можна перетворити цю вправу у веселе змагання: хто перший дійде таким чином до поставленої позначки - отримає приз. А потім зробити те ж в зворотну сторону, але спиною вперед.
  4. «Каченята» - руки випрямити назад, зігнути ноги в напівприседі або приседі і так походити. Також весела вправа, яке викличе у дитини багато сміху і прекрасно підніме настрій.
  5. «Мишки» - біг на носочках. Можна запропонувати дитині пограти в кішки-мишки. Спочатку мама грає кота і наздоганяє мишку-малюка, а потім помінятися ролями.
  6. «Спритні пальчики» - розкидати на підлозі різні предмети і пограти, хто більше збере за допомогою пальців ніг.
  7. «Художник» - малювати, взявши олівець пальчиками ніг. Такий незвичайний спосіб малювання напевно дуже сподобається малюкам.

Дані вправи підійдуть як для зовсім маленьких, так і для дітей старшого віку. Виконувати їх потрібно кілька разів на тиждень.


Дуже корисно також покласти біля ліжка дитини спеціальний ортопедичний килимок. Малюк часто буде по ньому ходити і таким чином робити вправу для профілактики плоскостопості. Для діток різного віку підходять різні килимки.

Вікова категорія

Тип килимка

До 1 року

З м'якими камінчиками, які продавлюються

Від 1 до 3 років

Еластичний, з невеликими виступами

Від 3 до 7 років

З різними виступами і рельєфами

Від 7 років і старше

З більш жорсткими виступами і рельєфами

Виконуючи таку просту і веселу гімнастику можна не тільки зміцнити ніжки Вашого малюка, але прекрасно і весело разом провести час!

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті
Рекомендовані товари