Ми працюємо. Надсилаємо взуття Новою поштою, наложкою.
з 10-30 до 19-00

У кошику порожньо!

Навчіть дитину знаходити друзів легко

Навчіть дитину знаходити друзів легко

2020-11-13 17:46:02   0   2918

Дитині важливо почуватися частиною спільноти. Кожен хоче бути потрібним, популярним та цікавим для інших — кількість друзів у дитячому садочку та школі часом вирішує все для малят. З віком вони обов’язково починають цінувати “якість”, проте спочатку потребують відчуття причетності та кількість.

Складно знайти хлопчиків або дівчат, що зраділи б, якщо їх не запросили б на вечірку до Дня Народження однокласника. Таких неприємних ситуацій можна уникнути, якщо вчасно підказати дитині, як поводитися.


Як же батьки можуть допомогти малечі завести друзів? Здається, що малоефективно: дружба — це доволі особиста справа. Незважаючи на це, побудова дружніх відносин залежить від емоційних навичок хлопчика чи дівчинки, навичок саморегуляції та соціальної компетентності. Мама і тато можуть зіграти важливу роль у розвитку вищезгаданих здібностей.

Передусім більшість дітей стикається з проблемою знаходження друзів, оскільки вони виявляються надто сором’язливими або переймаються через попередній негативний досвід. Якщо батьки покажуть малюкам на прикладах, як реагувати в таких випадках, і поділяться з ними простими, безпечними порадами щодо спілкування з доброзичливими людьми, дітям стане значно легше налагоджувати важливі для них соціальні зв'язки.


Психологи Фред Франкель та Роберт Майатт зазначають, що діти, в яких бачать цікавих співрозмовників, успішніші у знаходженні друзів. Щоб розвинути в дитині такі навички, батькам варто запропонувати їй наступне:

  1. Починати розмову з новим знайомим з обміну інформацією про свої "вподобання" та "те, що зовсім не цікавить".
  2. Не бути інтерв’юером. Нехай дитина не тільки слухає, але й ділиться фактами зі свого життя. 
  3. Нагадайте дитині про баланс “слухач — оповідач”. Діалог не має перетворюватися на монолог.

Результати опитування


У групі "Дитяче взуття minimen.ua" в месенджері Viber було проведено опитування: “У вашої дитини виходить знаходити друзів?”.

Як батьки могли відповісти

Голоси

1

Так, легко.


33%

2

Залежить від компанії, в яку вона потрапляє.

27%

3

Зовсім не виходить.

34%

4.

Вона навіть не намагається.

6%

Крім того, щоб побудувати позитивні відносини з однолітками, діти повинні думати про мирні способи вирішення конфліктів. Їм необхідно розуміти, що потрібно їхнім однолітками та чого вони можуть хотіти. Хлопчикам та дівчатам варто навчитися передбачати наслідки різних дій.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті
Рекомендовані товари